Aktualności szkolne

Było blisko!

Podsumowaniem tygodnia sportowego w naszej szkole był Turniej Eliminacyjny Strefy wrocławskiej w Piłce Nożnej Halowej chłopców. W piątek 7 lutego 2020 r. do rozgrywek przystąpiła nasza drużyna oraz 3 szkoły z ościennych powiatów ( ZS Brzeg Dolny, ZS Milicz, ZS … Czytaj dalej Było blisko!

Nasi uczniowie na zawodach 66 Olimpiady Chemicznej

Miło nam poinformować, że nasi uczniowie- Julia Chabza (3c) i Michał Wołczański (2c)- uczestniczyli w II etapie okręgowym 66 Olimpiady Chemicznej pod opieką chemiczki, pani Jolanty Tas. Czytaj dalej Nasi uczniowie na zawodach 66 Olimpiady Chemicznej

Literacka gra terenowa

Krzyżówka, kahoot, rozpoznawanie motywów w wybranych scenach, łączenie cytatów z postaciami oraz inne zadania związane z „Lalką” Czytaj dalej Literacka gra terenowa

Halowa Piłka Nożna Dziewcząt i znowu srebrny medal!

Dzisiaj tj. 05.02.2020 r. nasze dziewczęta rozegrały spotkanie z w ramach Turnieju Międzypowiatowego w Piłkę Halową Dziewcząt, w którym początkowo miały być 4 drużyny. Z przyczyn nieznanych ostatecznie nie przyjechały zespoły z Brzegu Dolnego i z Środy Śląskiej, przyjechał tylko … Czytaj dalej Halowa Piłka Nożna Dziewcząt i znowu srebrny medal!

Czy łatwo stracić człowieczeństwo?

O granicy między dobrem a złem i złożoności ludzkiej natury rozmawiali podczas warsztatów po przedstawieniu „Jutro przypłynie królowa” (Wrocławski Teatr Współczesny) uczniowie i uczennice z 3a z Katarzyną Migdałowską, edukatorką teatralną. Czytaj dalej Czy łatwo stracić człowieczeństwo?

Koszykówka w dobrym wydaniu!

Jak co roku w środku zimy cztery szkoły średnie powiatu trzebnickiego spotykają się w naszej hali sportowej aby rozegrać turniej piłki koszykowej. W dniu 04.02.2020 r. nasza sala była pełna koszykarskich talentów. Rozgrywki chłopców odbyły się tuż po zawodach dziewcząt. … Czytaj dalej Koszykówka w dobrym wydaniu!