Aktualności szkolne

Powiatowe Zawody Szachowe

W dniu 07.12.2022 r. w LO Trzebnica zostały rozegrane POWIATOWE ZAWODY w SZACHACH, w których wzięły udział trzy szkoły średnie z naszego powiatu. I miejsce zajął Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Trzebnicy, który wygrał wszystkie partie na wszystkich szachownicach w dwóch rundach. Powiatowy Zespół Szkół ze Żmigrodu i LO Trzebnica mieli remis, w związku z tym zdecydowano o dogrywce, w której lepsi okazali się szachiści z LO Trzebnica i dzięki temu wywalczyli II miejsce, a tym samym III miejsce przypadło szkole ze Żmigrodu. Naszą szkołę reprezentowali: Nikola Kręgulewska(3b), Krystian Nooitgedagdt(3b), Paweł Bizub(3D) i Miłosz Pamuła(1c). Sędzią głównym był, jak … Czytaj dalej Powiatowe Zawody Szachowe

Wycieczka do Jawora, Krzeszowa i Świdnicy w ramach programu „Poznaj Polskę”

W piątek 02.12.2022 r. klasy 1a i 2a uczestniczyły w jednodniowej wycieczce w ramach programu „Poznaj Polskę”. Wyjechaliśmy o wczesnej porze z Trzebnicy, żeby już przed godziną 9 zwiedzić Kościół Pokoju w Jaworze. Po przybyciu na miejsce uczniowie byli zachwyceni pięknem świątyni jak i ilością miejsc, którą mieści kościół w Jaworze. Po wysłuchaniu historii, opowiedzianej przez panią przewodnik, mogliśmy wejść na pierwszą emporę, żeby z innej perspektywy podziwiać malowidła. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Opactwa Pocysterskiego w Krzeszowie, które zaczęliśmy poznawać od kościoła pw. św. Józefa. Tam podziwialiśmy piękne dzieła Willmana, który przedstawiając sceny z życia św. Józefa pokazał elementy … Czytaj dalej Wycieczka do Jawora, Krzeszowa i Świdnicy w ramach programu „Poznaj Polskę”

Wyjątkowe spotkanie!

Uczniowie naszej szkoły z klas czwartych i drugich pod opieką ks. Roberta SDS uczestniczyli w spotkaniu z podopiecznymi Warsztatów Terapii Zajęciowej w Trzebnicy. Uczniowie mieli okazję zapoznania się ze specyfiką placówki oraz mogli zobaczyć jak wygląda praca z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie i fizycznie. Uczniowie odwiedzili wszystkie pracownie gdzie uczestnicy Warsztatów biorą aktywny udział w zajęciach. Atmosfera była bardzo przyjazna i dużo radości wniosło to spotkanie do serc podopiecznych i uczniów. Na zakończenie spotkania wspólnie zaśpiewaliśmy kolędę „Lulajże Jezuniu”. Dziękujemy pani Kierownik za możliwość odwiedzenia placówki i wszystkim opiekunom wraz z podopiecznymi za życzliwe i miłe przyjęcie nas. Do ponownego zobaczenia. Czytaj dalej Wyjątkowe spotkanie!

Lekcja w kinie i ekranizacja filmu JOHNNY

Uczniowie naszej szkoły z klas drugich i trzecich uczestniczyli wraz z ks. Robertem Uflantem SDS w lekcji w kinie Cinema-City we Wrocławiu na temat: Konspiracja. Rząd na uchodźstwie, losy Armii Krajowej, czyli Polska w czasach II wojny światowej.Po zakończeniu prelekcji uczniowie mieli okazję obejrzenia filmu pt. JOHNNY. Czytaj dalej Lekcja w kinie i ekranizacja filmu JOHNNY

Mikołajki w bibliotece

Dnia 2 grudnia 2022 r. odbył się Mikołajkowy wieczór w bibliotece. Odwiedziły nas absolwentki naszej szkoły. Zwykle podczas wieczorków graliśmy w różne gry planszowe i karciane, tym razem jednak spotkanie zdominowała gra taneczna. Mieliśmy również mały poczęstunek. Bawiliśmy się dobrze i już nie możemy się doczekać kolejnych spotkań. Czytaj dalej Mikołajki w bibliotece

Zwycięstwo w Powiecie!

Z okazji Światowego dnia HIV 1.12.2022 roku w Starostwie Powiatowym w Trzebnicy odbył się konkurs wiedzy pod hasłem „Porozmawiajmy o AIDS” zorganizowany przez Powiatową Stację Sanitarno- Epidemiologiczną w Trzebnicy. Uczniowie naszej szkoły odnieśli ZWYCIĘSTWO!!! I miejsce KAROL BLIŹNIAK kl 3 b LO – nagroda tablet II miejsce ŁUKASZ FREJEK kl 3 b  LO – nagroda słuchawki Minimalnie do podium brakowało pozostałym naszym uczniom, którym serdecznie dziękujemy za udział:  Julii Pęczkowskiej, Patrycji Mądry oraz Krzysztofowi Buczakowi. Serdecznie dziękujemy za organizację konkursu i nagrody Powiatowemu Starostwu w Trzebnicy oraz Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Trzebnicy. Do zobaczenia za rok! Opieka: Agnieszka Budas Czytaj dalej Zwycięstwo w Powiecie!